Граніт - натуральний камінь
від 840 ₴/кв.м
- В наявності
- Код: граніт-природний камінь
- +380 (98) 959-30-40
- +380 (50) 387-21-37
Граніт. Натуральний (природний) камінь.
Граніт дуже зносостійкий, тому часто використовується для фасадних оздоблень і виготовлення ступенів.
Каталог каменю можна подивитися тут-- > http://dulon.kiev.ua/stones/granit/
Граніт – гарний природний камінь, який завоював визнання та протягом багатьох століть в будівництві і архітектурі. Його назва стала символом міцності і надійності, недарма в народі з'явився вираз «Твердий, як граніт». Відомий по всьому світу, цей натуральний камінь завжди використовувався там, де потрібні були ефектні композиції та архітектурні ансамблі. Багато пам'ятників старовини, виконані з граніту, збереглися до наших днів, майже не втративши своєї первозданної форми.
Різні види граніту – сиєніти, діорити, габро, лабрадорити, моноцити, тешєніти, гранітогнейси та інші – утворилися на значній глибині внаслідок виверження магми і її потрапляння в порожнечі земної кори. Результатом її повільного охолодження під тиском товщі землі і стали породи, що мають яскраво виражену кристалічну структуру. За величиною зерен структура граніту підрозділяється на дрібнозернисту (до 2мм), середньозернисту (від 2 до 5 мм) і великозернисту (більше 5 мм). Розміри зерна безпосередньо впливають на характеристики каменю: чим дрібніше зерно, тим вище міцність і атмосферостійкість породи.
Колір каменю – рожевий, червоний, сірий, чорний — безпосередньо залежить від забарвлення польового шпату, а блискучі іскорки, що надають граніту особливу привабливість, є ні чим іншим як вкрапленнями слюди.
Характеристики граніту
Граніт – дуже щільний і важкий: його об'ємна маса становить 2,6-2,7 т/м3, а загальний обсяг пор не перевищує 1,5% від загального. Низьке водопоглинання визначає стійкість до природних умов цього каменю: навіть суворі кліматичні умови не здатні нашкодити виробам з нього. Висока міцність при стисканні – від 1400 до 2500 кгс/см2 забезпечує довговічність граніту. Як показує досвід, вироби з дрібнозернистих сортів цього каменю здатні століттями зберігати свій початковий зовнішній вигляд, а перші ознаки руйнування виявляються лише через 500 років.
Важливою характеристикою, що дозволяє використовувати граніт для будівництва, обробки і створення архітектурних споруд є простота його обробки, у тому числі і поліровки, завдяки якій можливе створення майже дзеркальних поверхонь, надзвичайно ефектних на вигляд і приємних на дотик.
Граніт в історії
Для зведення різного роду будівель граніт застосовувався з давних часів і по всій території планети: статуї Стародавнього Єгипту, мости Стародавнього Риму, храми Стародавньої Індії і багато інші пам'ятки архітектури служать тому доказом. Частина споруд була зруйнована в ході воєн або природних катаклізмів, але більшість будівель і донині демонструють міцність, велич і дивовижну красу цього природного каменю.
Одним з яскравих представників епохи ренесансу є знаменитий пам'ятник архітектури іспанський монастир Ескоріал, що по праву вважається восьмим чудом світла. Створений королем Філіпом II в якості мавзолею для його батька Карла V, він являє собою прямокутник розмірами 208 на 162 метра. У ньому є 15 галерей, 16 внутрішніх двориків, 13 каплиць і 9 веж, при будівництві яких активно використовувався різноманітний граніт.
У сучасній архітектурі облицювальний камінь є символом довговічності, престижу та краси. Граніт широко застосовувався під час зведення пам'ятників, які згодом стали візитівкою столиці. З граніту в столиці виконані такі пам'ятники, як постаменти до пам'ятника Княгині Ольги, М. Щорса, М. Гоголя, Д. Коротченку, Д. Грушевського, станції метрополітену, Бориспільський аеропорт, палац «Україна», Київський національний університет Т.Г. Шевченка. Граніт використовувався для облицювання кінотеатрів, підземних переходів,площ. Широке застосування природного каменю у проектах останніх років значно підвищило рівень якості містобудування, пожвавило колористику наших міст.
Шедеври світової архітектури, виконані з граніту, можна перераховувати до нескінченностіі, але цінителі прекрасного воліють просто милуватися їх монументальністю і захоплюватися дивною красою створеного природою каменю.
Вироби з граніту
Зараз виготовляють найрізноманітніші вироби з граніту: плити для зовнішнього і внутрішнього облицювання, стільниці, підвіконня, декоративні елементи прикраси інтер'єру та ландшафтного дизайну. За статистикою близько половини всіх пам'ятників і надгробків на землі виконані саме з цієї породи каменю. Чудові характеристики, привабливий зовнішній вигляд, різноманітність кольорів і відтінків дозволяють застосовувати граніт для різних цілей, в тому числі для пристрою доріжок і прикраси міських парків і скверів.
Плюси і мінуси
Граніт – це камінь, що дозволяє створювати міцні і довговічні вироби різних кольорів і відтінків, що має безліч неповторних малюнків і дає можливість використовувати різноманітні фактури – від грубого відколу до дзеркальної поверхні. З нього можна виготовляти статуї, постаменти і колони великих розмірів, що дуже важливо в декоративній архітектурі. Висока стійкість до механічного стирання і природних впливів гарантує тривалий термін служби виробів з граніту, а мала пористість допомагає зробити догляд за ними легким і недорогим. Дотримання всіх правил догляду надовго зберігає первинний зовнішній вигляд продукції з цього природного каменю і продовжує термін його служби.
До недоліків граніту можна віднести лише великі трудовитрати на видобуток і обробку, що значно підвищує вартість самих виробів.
«Велична міць природи»
Відомий художник і скульптор Мікеланджело сказав: «Велична міць природи дрімає в глибині гранітних плит». І це дійсно так. Будівлі і споруди, виконані з застосуванням з цього каменю, несуть в собі дійсно неймовірну силу. А неповторність тут зовсім не перебільшення. Справа в тому, що на думку геологів, граніт вважається візитною карткою Землі. Багато породи «земної» каменя є і на інших планетах Сонячної системи, але лише граніт став унікальним. При цьому його розповсюдженість дозволяє широко використовувати граніт в будівництві та монументальній архітектурі. І результати застосування цього природного каменю не тільки виправдовує, але і переважає всі очікування!
Основні | |
---|---|
Країна виробник | Україна |
Щільність | 2.7 г/см3 |
Форма поставки матеріалу | Сляб |
Міцність на стиск | 300 МПа |
Спосіб обробки каменю | Полірований |
Твердість (по Моосу) | 6 |
Зернистість каменя | Грубозернистий |
Основні атрибути | |
Колір | Покостівське граніт |
- Ціна: від 840 ₴/кв.м